بیمه بدنه

بیمه بدنه : نوعی از بیمه غیر اجباری است که معمولاً برای صاحبان وسایل نقلیه بعد از بیمه شخص ثالث که پوشش بیمه‌ای الزامی است ، شهرت خاصی دارد . مطابق آیین نامه بیمه بدنه اتومبیل (آیین نامه شماره 53؛ مصوب 9 اسفند 84)، بیمه بدنه ، در حالت پایه برخی خسارات را پوشش میدهد. همچنین میتوان با خرید پوشش های اضافی برای بیمه بدنه ، ریسک حوادث ناخواسته دیگری را که ممکن است پیش آید، پوشش داد . ضمناً طبق قانون جبران برخی خسارات توسط بیمه بدنه غیرممکن است .

بیمه بدنه پاسارگاد . خرید آنلاین بیمه بدنه

آیا بیمه بدنه فقط شامل خودرو می شود؟

جالب است بدانید بیمه بدنه تنها برای خودروها قابل خریداری نیستند! طبق قانون و بنا بر اساس آنچه در واقعیت رخ میدهد(!) بیمه بدنه نه تنها برای خودرو بلکه برای هواپیما، کشتی، کِشنده و ... نیز خریداری میشود. هزار بیمه نماینده رسمی بیمه پاسارگاد انتخاب مناسبی برای صدور بیمه بدنه می باشد . شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان فروش بیمه بدنه می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید:

01732358362

09116367929

بیمه بدنه خودرو چه خساراتی را پوشش میدهد؟

شاید این پرسش ، شروع خوبی برای شناخت بهتر بیمه بدنه باشد . بر اساس قانون، بیمه بدنه خودرو در حالت عادی ، خسارت ناشی از موارد زیر را پوشش میدهد که به عنوان خطرات اصلی ارائه میشوند :

 • برخورد خودرو با یک جسم (چه ثابت ؛ چه متحرک)
 • واژگونی و سقوط خودرو
 • آتش سوزی ، آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی اصلی همراه آن
 • سرقت کلی خودرو (خسارت ناشی از سرقت خودرو یا خسارت ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی یا وسایل اضافی درج شده در بیمه‌نامه

بیمه بدنه پاسارگاد هزار بیمه . خرید آنلاین بیمه

خسارات فرعی که شامل بیمه بدنه پاسارگاد می شوند :

همچنین بیمه بدنه خودرو، خساراتی را که در جریان نجات خودرو یا در حین انتقال آن پیش می آید ، متقبل میشود . خسارت باتری خودرو و لاستیک های خودرو نیز تا میزان 50 درصد قیمت نو پوشش داده میشوند .

علاوه بر این خسارات اصلی ، خساراتی دیگر را بیمه بدنه خودرو با پرداخت حق بیمه بیشتر پوشش میدهد . برای مثال ، هزینه‌های متعارفی که برای نجات خودرو ، جلوگیری از بیشتر شدن خسارت و انتقال خودرو به تعمیرگاه پرداخت میشود ، حداکثر تا 20% قابل جبران هستند.

چه خسارت هایی با خرید بیمه بدنه پوشش داده نمی شوند؟

فلسفه اصلی شکل گیری انواع و اقسام محصولات بیمه‌ای ، کاهش ریسک است . راننده ای که بیمه شخص ثالث میخرد ، حداقل ریسکی را که مطابق قانون جاری کشور ملزم به پوشش آن است ، مدیریت میکند . شخصی که بیمه بدنه میخرد ، ریسک بیشتری را تحت پوشش قرار میدهد ؛ ریسکی که پوشش آن از نظر خریدار بیمه بدنه ، ارزش وجه پرداختی برای خرید بیمه بدنه را دارد . بیمه مرکزی که به عنوان نهاد قانون گذار و ناظر بر شرکت های بیمه در ایران فعالیت دارد ، مجوز پوشش هر نوع خطری را به شرکت های بیمه نمیدهد . خسارت هایی که طبق آیین نامه بیمه بدنه ، نمیتوانند توسط شرکت های بیمه پوشش داده شوند عبارتند از:

 • خسارت هایی که به موجب جنگ ، شورش ، حمله یا اعتصاب به خودرو وارد می شوند.
 • خسارت هایی که ناشی از انفجارهای هسته ای هستند.
 • خسارت هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار ، ذی نفع یا راننده خودرو به آن وارد میشوند ؛ طبق تعریف ، ذی نفع، فردی است که نام وی مطابق درخواست بیمه‌گذار ، در بیمه‌نامه درج میشود و خسارت به وی پرداخت میشود.
 • خسارت هایی که در حین فرار از پلیس برای خودرو پیش می آید ؛ البته درصورتیکه گریز از پلیس توسط فردی باشد که به صورت غیرقانونی و بدون اجازه مالک خودرو ، اصطلاحاً خودرو را تصرف کرده باشد ، بیمه‌گر خسارات وارده را پوشش میدهد.
 • خسارت هایی که توسط راننده ای بدون گواهینامه رانندگی به خودرو وارد است . درصورت یکه فرد گواهینامه رانندگی نداشته باشد یا گواهینامه آن باطل شده باشد بیمه بدنه خسارت وارده به خودرو را پوشش نمیدهد ؛ همچنین درصورتیکه موضوع گواهینامه فرد با خودرو یا وسیله نقلیه که آن را میرانده است هماهنگ نباشد ، بیمه‌گر خسارتی پرداخت نمیکند . برای مثال ، درصورتی که فردی با گواهینامه رانندگی لیفتراک ، راننده یک خودروی سواری دارای بیمه بدنه باشد ، بیمه‌گر ، خسارتی را متقبل نمیشود .
 • خسارت های ناشی از حوادثی که علت وقوع آن ، استفاده از مشروبات الکلی ، مواد روانگردان یا مخدر باشد.
 • خسارتی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگری به خودرو وارد میشود ؛ بیمه‌گر ، در قبال خودروهایی که بکسل کردن ، جزو موضوعات بیمه‌ای آنها است و اصول و مقررات ایمنی توسط آنها رعایت شده است، متعهد به پرداخت خسارت است .
 • خساراتی که به دلیل حمل بار بیش از حد به خودرو وارد میشود .

تعهدات بیمه‌گذار در خرید بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه در حقیقت قراردادی است که بین شرکت بیمه (بیمه‌گر) و یک فرد حقیقی یا حقوقی (بیمه‌گذار) منعقد میشود ؛ بنابراین چندان عجیب نیست که مانند هر قرارداد دیگری ، تعهدات یکطرف های داده نشود و علاوه بر آنکه شرکت بیمه متعهد به جبران خسارات مختلفی میشود ، بیمه‌گذار نیز به رعایت برخی اصول متعهد میشود .

بیمه بدنه پاسارگاد / خرید بیمه نامه آنلاین

در هنگام فروش خودرو، بیمه بدنه را چگونه فسخ کنیم؟

در هنگام فروش خودرو، میتوان بیمه بدنه را فسخ و باقی حق بیمه بدنه را تا تاریخ سررسید از بیمه‌گر دریافت کرد . همچنین درصورتیکه بیمه‌گذار بخواهد میتواند بیمه بدنه خودروی خود را به مالک جدید بسپارد و تعهدات شرکت بیمه در قبال مالک جدید ادامه پیدا کند.

نکته مهمی که در این میان مطرح است آن است که در صورت انتقال مالکیت خودرو ، بیمه‌گر هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت های وارد شده در مقابل مالک جدید ندارد ؛ بنابراین درصورتی که هنگام خرید خودرو ، فروشنده اصرار بر آن کند که میتوان خسارت واردشده به خودرو را از طریق بیمه بدنه دریافت کرد ، خریدار نباید این موضوع را قبول کند ؛ چرا که بیمه بدنه متعلق به شخص است نه خودرو .

خسارت بیمه بدنه پاسارگاد را چگونه دریافت کنیم؟

خسارت واردشده به خودرویی که دارای بیمه بدنه است ، اصطلاحاً میتواند خسارت کلی یا جزئی باشد . خسارت کلی ، هنگامی به وقوع میپیوندد که خودرو دچار خسارتی جبرانناپذیر شود . به طور دقیق ، هنگامی که خودرو به سرقت رود و تا 60 روز پیدا نشود یا زمانی که مجموع هزینه‌های تعمیر و تعویض قسمت های زیان دیده خودرو به همراه هزینه‌های نجات از سه چهارم قیمت روز خودرو در هنگام حادثه بیشتر باشد .

درخواست خرید بیمه بدنه پاسارگاد آنلاین و حضوری

اگر قصد خرید بیمه بدنه را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه عمر تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه بدنه، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد ، کار دشوار و زمان‌بری است ؛ شرکت هزار بیمه نماینده شرکت بیمه پاسارگاد خانم قدس علوی می باشد که اقدام به فروش آنلاین بیمه بدنه کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد . شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .

 پس از اتمام روند خرید بیمه بدنه ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.