ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟

16/اردیبهشت/1399 مقالات بدون دیدگاه

ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟ به آن بخش از هر خسارت که به عهده ‌بیمه‌گذار است و مقدار آن در ‌بیمه‌نامه مشخص ‌می‌شود فرانشیز بیمه گفته می‌شود. فرانشیز در بعضی مواقع درصدی از مبلغ بیمه است و در قرارداد بیمه مشخص می‌گردد و هر چقدر مبلغ مورد‌بیمه بیشتر باشد فرانشیز به همان نسبت بالاتر خواهد بود. مثلا در یک قرارداد 100 میلیون تومانی 10 درصد قرارداد یعنی مبلغ 10 میلیون تومان را به عنوان فرانشیز مشخص می‌نمایند.در عمل منظور از این کلمه در رابطه بین بیمه گر و بیمه گذار میزانی از خسارت است که بهرحال به عهده بیمه گذار میباشد. مثلاً اگر در یک بیمه نامه رقم تعیین شده برای فرانشیز صدهزار ریال باشد این مبلغ از خسارت قابل پرداخت کسر خواهد شد. اگر خسارت سیصد هزار ریال باشد بیمه گر دویست هزار پرداخت خواهد کرد و اگر خسارت صدهزار ریال و یا کمتر باشد پرداختی صورت نخواهد گرفت

میزان فرانشیز بیمه بدنه چقدر است؟

میزان فرانشیز در خسارت ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به تنهایی

میزان فرانشیز در هر بار خسارتی که در اثر حوادثی از قبیل آتش سوزی، صاعقه و انفجار اتفاق بیافتد  ۱۰درصد می‌باشد. میزان این فرانشیز در بیشتر شرکت‌های بیمه از جمله در دریافت خسارت بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه کارآفرین و بیمه بدنه سامان به همین میزان می‌باشد.

میزان فرانشیز در هر بار خسارت

میزان فرانشیز بیمه بدنه در هر بار خسارت بطور معمول در بیشتر شرکت‌های بیمه افزایش پیدا می‌کند. زمان دریافت خسارت، بیمه گذار از طریق بیمه بدنه خودرو، بر اساس تعداد دفعات خسارت میزان فرانشیز متفاوتی را تجربه می‌کند .پر واضح است که در خسارت بیمه بدنه اول فرانشیز کمتر و برای بارهای بعدی بیشتر باشد. که برای بار اول، دوم و سوم به ترتیب ۱۰، ۲۰ و ۳۰ درصد است

ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟ صدور بیمه پاسارگاد در گرگان

میزان فرانشیز بر اساس سابقه  گواهینامه رانندگی

  برای سابقه رانندگی کمتر از ۳ سال در هر خسارت، ۱۰ درصد به هر فرانشیز در هر بار خسارت اضافه می‌شود. اگر تعداد خسارت در بیمه بدنه بالا باشد، در برخی از شرکت‌های بیمه برای ادامه اعتبار بیمه نامه، بیمه گذار باید مبلغی اضافی را به شرکت بیمه پرداخت نماید. از جمله بیمه بدنه سامان، بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه آسیا.

میزان فرانشیز بیمه بدنه در خسارت پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی و اسیدی

میزان فرانشیز در جبران این خسارت در بیشتر شرکت‌های بیمه ۳۰ درصد می باشد. از جمله بیمه بدنه سامان و بیمه بدنه پارسیان.

میزان فرانشیز بیمه بدنه در سرقت کلی

 میزان فرانشیز بیمه بدنه در صورتی که خسارت سرقت کلی برای خودرو اتفاق افتاده باشد برابر با ۲۰% است همان میزان پرداخت خسارت در پوشش سرقت کلی برابر با  ۸۰ درصد از ارزش خودرو می‌باشد. در بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه کارآفرین و بیمه بدنه سامان فرانشیز در این چنین خسارتی یکی می‌باشد.

میزان فرانشیز در تصادفاتی که کل خودرو از بین رفته باشد

اگر خودرویی در اثر تصادف کاملا از بین رفته باشد، فرانشیز در این خسارت ۱۰ درصد می‌باشد. این فرانشیز برای مواردی می‌باشد که کارشناس بیمه خودرو را از بین رفته اعلام کرده و خودرو اسقاط شود می‌باشد

ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟ صدور بیمه عمر پاسارگاد

فرانشیز شکست شیشه در بیمه بدنه

 میزان فرانشیز خسارت شکست شیشه در بیشتر شرکت‌های بیمه از جمله بیمه بدنه سامان و بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه کارآفرین ۲۰ درصد می‌باشد.

میزان فرانشیز در بلایای طبیعی

اگر خسارتی در اثر بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله برای خودرو اتفاق بیافتد میزان فرانشیزی که بیمه گذار باید پرداخت کند ۱۰ درصد از خسارت و حداقل با مبلغ خسارت ۵۰ هزارتومان می‌باشد.

فرانشیز خسارت ناشی از تصادفات رانندگی که بیمه گذار مقصر نیست

در صورتیکه راننده اتومبیل بیمه شده مقصر نباشد و مقصر شناخته شده‌ای وجود داشته باشد، و مدارک کافی جهت تعقیب مقصر نیز موجود باشد میزان فرانشیز ۵۰ درصد بوده و حداقل با خسارت ۵۰ هزار تومان  می‌باشد.

خسارت بیمه بدنه پاسارگاد را چگونه دریافت کنیم؟

خسارت واردشده به خودرویی که دارای بیمه بدنه است ، اصطلاحاً میتواند خسارت کلی یا جزئی باشد . خسارت کلی ، هنگامی به وقوع میپیوندد که خودرو دچار خسارتی جبرانناپذیر شود . به طور دقیق ، هنگامی که خودرو به سرقت رود و تا 60 روز پیدا نشود یا زمانی که مجموع هزینه‌های تعمیر و تعویض قسمت های زیان دیده خودرو به همراه هزینه‌های نجات از سه چهارم قیمت روز خودرو در هنگام حادثه بیشتر باشد .

ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟ صدور بیمه عمر پاسارگاد

درخواست خرید بیمه بدنه پاسارگاد آنلاین و حضوری

اگر قصد خرید بیمه بدنه را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه بدنه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه بدنه، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد ، کار دشوار و زمان‌بری است ؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه بدنه کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد . شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .

 پس از اتمام روند خرید بیمه بدنه ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: بیمه بدنه بیمه بدنه در گرگان خرید بیمه بدنه پاسارگاد در گرگان بیمه بدنه پاسارگاد در گرگان خرید بیمه بدنه پاسارگاد آنلاین خرید بیمه بدنه پاسارگاد بیمه بدنه پاسارگاد درخواست خرید بیمه بدنه پاسارگاد فرانشیز خسارت ناشی از تصادفات رانندگی خسارت بیمه بدنه پاسارگاد میزان فرانشیز در بلایای طبیعی میزان فرانشیز در تصادفات فرانشیز شکست شیشه در بیمه بدنه میزان فرانشیز بیمه بدنه در سرقت کلی میزان فرانشیز بیمه بدنه در خسارت پاشیده شدن رنگ میزان فرانشیز بر اساس سابقه گواهینامه رانندگی خسارت بیمه بدنه میزان فرانشیز بیمه بدنه چقدر است؟ میزان فرانشیز در هر بار خسارت میزان فرانشیز بیمه بدنه پاسارگاد ﻣﻨﻈﻮر از ﻓﺮاﻧﺸﯿﺰ در ﺑﯿﻤﻪ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭼﯿﺴﺖ؟دیدگاه
دیدگاه شما :