نحوه پرداخت حق بیمه عمر

24/تیر/1399 مقالات بدون دیدگاه

نحوه پرداخت حق بیمه عمر ، اکثر ماها شنیده‌ایم بیمه عمر بیمه‌ای است که می‌توان برای تامین آتیه خود، خانواده و فرزندانمان روی آن حساب باز کرد. تامین آتیه می‌تواند مفهوم مختلفی داشته باشد و بیمه عمر به روش‌های مختلفی می‌تواند این کار را انجامدهد.. همانطور که می دانیم  هیچ خدمت یا کالای خوبی رایگان نیست و باید برای به دست آوردنش هزینه داد؛ بیمه عمر نیز به همین صورت است و در برابر خدمات بسیاری که به بیمه گذار خود ارائه می‌دهد، از بیمه‌گزار حق بیمه دریافت می‌کند. در ادامه قصد داریم درباره نحوه پرداخت بیمه عمر بیشتر توضیح دهیم و ساده تروین روش پرداخت حق بیمه عمر را برای شما بازگو کنیم.

انواع بیمه عمر :

باتوجه به خدماتی که شرکت های بیمه کننده به بیمه گذاران می دهند بیمه عمر انواع مختلفی دارد که فرد می تواند طبق اختیارات خود بیمه عمر مورد نظر خود را خریداری کرده و از خدمات آن استفاده کند.

  • بیمه عمر زمانی: قرارداد بیمه‌ عمر زمانی، برای مدتی معین (معمولا یک ساله) ارائه می‌شود.
  • بیمه تمام عمر: این بیمه‌نامه مناسب تمام افرادی‌ست که می‌خواهند سرمایه‌ای را برای وراث خود، پس از مرگ ایشان به جا بگذارند.
  • بیمه تأمین آتیه فرزندان:
  • بیمه عمر مانده بدهکار: در صورتی که فردی از بانک یا موسسه مالی وامی را گرفته و در حین پس دادن آن فوت کند ممکن است خانواده وی توانایی پرداخت اقساط وام را نداشته باشند و بانک‌ها با استفاده از وثیقه ارائه‌شده توسط وام‌گیرنده، خانواده فرد را تحت‌فشار قرار دهند. فرد وام‌گیرنده برای جلوگیری از این اتفاق، می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه ناچیزی این نوع بیمه عمر را بخرد که اگر در طول بازپرداخت وام فوت کرد، بیمه‌گر اقساط وام را به بانک پرداخت کند
  • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری : این نوع بیمه، کامل‌ترین نوع بیمه عمر است. در واقع یک سرمایه‌گذاری مطمئن با سود تضمینی که علاوه بر این مزایا، پوشش‌های درمانی،‌ ازکارافتادگی و بیماری‌های خاص را نیز شامل می‌شود.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد

پرداخت حق بیمه عمر به چند روش قابل اجرا می باشد که بیمه گذار می تواند هر کدام از این روش ها که برایش راحت تر می باشد را انتخاب کند و حق بیمه خود را بصورت ماهانه پرداخت کند. با توجه به اینکه شما کدام یک از شرکت های بیمه گذار را برای بیمه عمر خود انتخاب می کنید نحوه پرداخت آن نیز مختلف می باشد. باید بدانید زمانی که برای بیمه عمر خود به یکی از شعب بیمه کننده مراجعه می کنید کارشناسان این امر حتما به شما روش های پرداختی اقساط بیمه عمرتان را بازگو خواهند کرد.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر . صدور آنلاین بیمه عمر

چگونگی پرداخت اقساط بیمه عمر

1. از راحت ترین روش های پرداخت حق بیمه عمر از طریق اینترنت بانک  میباشد،نیازی نیست که شما اینترنت بانک داشته باشید فقط کافیست که به اینترنت دسترسی داشته باشید و با گوشی موبایل،تبلت یا کامپیوتر پرداخت کنید،برای این کار باید کارت عابر بانک و رمز دوم داشته باشید(با همه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است) وارد قسمت پرداخت های اینترنتی شوید،سپس گزینه پرداخت اینترنتی قبوض را انتخاب و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت نوشته شده روی دفترچه اقساط، قسط مربوط به همان ماه را پرداخت و شماره پیگیری یا کد رهگیری را روی همان برگه یادداشت کنید.

میتوانید به بانک هایی که شرکت بیمه مورد نظر اشاره کرده است  در کشور مراجعه کنید و با هر کارت عابر بانکی (همه بانک ها) گزینه پرداخت قبوض را انتخاب و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، قسط خود را پرداخت و کد رهگیری یا شماره پیگیری را نیز یادداشت کنید.در جریان باشید که نیازی به وارد کردن مبلغ نیست و سیستم بصورت اتوماتیک مبلغ را کسر خواهد کرد.

۳. با تمامی دستگاه های کارت خوان(pos) بانک های مورد نظر شرکت بیمه گذار و با هر کارت عابر بانکی (همه بانک ها) نیز میتوانید قسط خود را پرداخت کنید، کافیست گزینه قبوض را انتخاب کرده و شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد و شماره پیگیری را یادداشت کنید.

۴. میتوانید به صورت حضوری و با در اختیار داشتن دفترچه اقساط و وجه نقد در هر جای ایران به تمامی شعب بانک مورد نظر شرکت بیمه گذار مراجعه و قسط خود را واریز کنید، ضمناً در این روش دفترچه اقساط شما پرفراژ خواهد شد.

۵. میتوانید نرم افزار مربوطه را از بانک  مورد نظر دریافت و از این روش اقساط خود را واریز کنید.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر

بیمه‌گذار می‌تواند به اختیار خود یکی از روش‌های پرداخت حق بیمه عمر را انتخاب کند.  همچنین حق بیمه می‌تواند به صورت سالیانه، شش ماهه، چهارماهه، سه ماهه، دوماهه و یا ماهیانه پرداخت شود.

راه‌های پرداخت حق بیمه عمر نیز در شرکت‌های بیمه مختلف تفاوت دارد. درگاه‌های اعلام شده توسط شرکت بیمه اصلی‌ترین روش پرداخت حق بیمه بشمار می رود. اما تقریبا برای تمامی شرکت‌ها می‌توان حق بیمه عمر را مانند قبوض عادی پرداخت کرد. شناسه قبض و شناسه پرداخت در دفترچه اقساط، درج شده و می‌توان حق بیمه عمر را از طریق دستگاه‌های خودپرداز و همراه بانک‌ها پرداخت کرد.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر . صدور آنلاین بیمه عمر

آیا می دانید محاسبه  حق بیمه عمر چگونه است ؟

حق بیمه عمر تا حد زیادی به دلخواه فرد بیمه گذار تعیین می‌شود. شرکت‌های مختلف بیمه حداقل و حداکثر مبلغ حق بیمه ماهیانه را تعیین می‌کنند و شخص می‌تواند به دلخواه خود مبلغ مورد نظر را انتخاب کند. معمولا حداقل این مبلغ حدود ماهیانه ۵۰ هزار تومان است. اما توجه داشته باشید این مبلغ مستقیماً بر مبلغ سرمایه فوت اثر خواهد گذاشت.

نکته دیگری که در مورد حق بیمه عمر باید به آن توجه داشت، ‌این است که می‌تواند سالیانه درصدی افزایش بر آن اعمال ‌شود. این درصد نیز حدودا در بازه ۵ تا ۲۵ درصد،‌ به انتخاب بیمه‌گذار قابل تعیین است.

چگونه بیمه عمر بخریم؟

برای خرید آگاهانه بیمه عمر، کافی است پس از بررسی گزینه‌های مختلف،  بیمه مورد نظرتان را انتخاب کرده، و با مراجعه به سایت بیمه مورد نظر یا دفاتر آن خرید بیمه عمر را انجام دهید. بیمه‌نامه شما صادر شدهو به شما تحویل می دهند.

آیا برای خرید بیمه عمر محدودیت سنی وجود دارد؟

در واقع از یک نوزاد یک روزه تا یک فرد ۷۰ ساله می‌توانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری را دریافت کنند.

 آیا می توان قرداد بیمه عمر را فسخ کرد؟

بیمه‌گذار می‌تواند بعد از گذشت مدتی (که این مدت به اساسنامه شرکت بستگی دارد) اقدام به فسخ قرارداد خود کند. در این شرایط، بیمه‌گذار معادل ارزش بازخرید بیمه‌نامه را دریافت کند.

توجه داشته باشید برای خرید بیمه عمر خود شرایط و پوشش های تمامی بیمه ها را با هم مقایسه کنید و با افراد متخصص در این امر مشورت کنید تا گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر . صدور آنلاین بیمه عمر

درخواست صدور بیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه عمر تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه عمر، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمرکرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

برچسب ها: درخواست صدور بیمه عمر چگونه بیمه عمر بخریم؟ قرداد بیمه عمر صدور بیمه عمر آنلاین چگونگی پرداخت اقساط بیمه عمر نحوه پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد پرداخت آنلاین بیمه عمر پاسارگاد نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر پاسارگاد انواع بیمه عمر صدور بیمه عمر پاسارگارد درخواست صدور بیمه عمر پاسارگارد پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد خرید بیمه عمر پرداخت بیمه عمر پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه اقساط بیمه عمر اقساط بیمه عمر پاسارگاد نحوه پرداخت حق بیمه عمردیدگاه
دیدگاه شما :