موثرترین دلایلی که باعث میشه تا ما بیمه عمر نخریم؟

8/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

چه دلایلی باعث میشه تا ما بیمه عمر نخریم؟ با توجه به تحقیقاتی که توسط کارشناسان علوم اجتماعی انجام شده است ، دلایل مختلفی برای نخریدن بیمه عمر وجود دارد ؛ عواملی مانند وضعیت تأهل، وضعیت شغلی، میزان درآمد، سن و میزان آشنایی فرد با بیمه عمر موثرترین دلایلی هستند که مانع از خرید بیمه عمر توسط افراد می شوند.

در این تحقیقات مشخص شد که بیشتر افراد به دلیل بی‌اطلاعی از شرایط بیمه‌نامه ،تمایل به خرید بیمه عمر ندارند . به عنوان مثال اگر مردم بدانند که بعد از پرداخت اولین قسط بیمه عمر، تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند که حتی در صورت فوت تمام سرمایه انتخابی‌شان به‌حساب وارثانشان می‌رسد و در پایان قراردادشان تمام پول‌هایی که کم‌کم پس‌انداز کرده بودند با سود تضمینی و سود مشارکتی به‌صورت یکجا به حسابشان واریز می‌شود؛ چرانباید بیمه عمر بخرند؟

درآمد پایین عامل دوم در نخریدن بیمه عمر

رشد پایین درآمد مردم، و البته تورم بالادومی عاملی است که باعث می‌شوند؛ مردم کمتر به فکر خرید بیمه عمر باشند. پس هرچقدر درآمد افراد پایین‌تر باشد؛ احتمال خرید بیمه عمر کمتر است و هرچقدر تورم بالاتر باشد؛ باز هم احتمال خرید بیمه عمر کمتر است، مشکلات و کمبودهای مالی باعث می‌شوند؛ مردم بیش‌تر زمان حال را در نظر بگیرند نه آینده و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیمه عمر آینده نگریست!

موثرترین دلایلی که باعث میشه تا ما بیمه عمر نخریم؟

براساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که ۱۰درصد از افراد، سنگینی حق‌بیمه و ۱۷ درصد از افراد، کمبود درآمد ماهانه را علل اصلی نخریدن بیمه عمر، عنوان کردند. پس به این نتیجه می‌رسیم که تورم بالا، قدرت خرید افراد رو کاهش می‌دهد و در نتیجه میل به خرید بیمه عمر کاهش پیدا می‌کند.

وقتی تأمین‌ اجتماعی هست چرا بیمه عمر؟

تفکر بسیاری از مردم بر این باور است که تا سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی و صندوق‌های بازنشستگی هستند؛ چرا باید از بیمه عمراستفاده کنند؟ وجود این نوع بیمه‌ها خوب است ولی تورم و مشکلات مالی و اقتصادی روی این سازمان‌ها نیز تأثیر منفی گذاشته ، مستمری این سازمان‌ها، کفاف امرارمعاش افراد را نمی‌دهد. پس برای رفاه خانواده، وجود یک بیمه‌نامه مکمل عمر و پس‌انداز ضروری است تا بتوان، از مزایای سرمایه‌گذاری و حتی مستمری آن استفاده کرد.

عدم اطمینان مردم به شرکت‌های بیمه عامل نخریدن بیمه عمر است؟

سؤال بیشتر افراد درباره خرید بیمه عمر، این است که اگر سال‌ها پول خود را در شرکت‌های بیمه سرمایه‌گذاری کنیم و شرکت ورشکست شد، چه کنیم؟ آیا تضمینی وجود دارد که پول و سرمایه‌مان به ما بازگردد؟ البته در این زمینه حق با مردم است ، اما باید بگوییم که نگرانی بابت این مسائل بی‌مورد است، چراکه ۵۰ درصد حق بیمه‌های اشخاص، به‌حساب بیمه مرکزی واریز می‌شود و بیمه مرکزی در هر شرایطی حتی ورشکستگی شرکت بیمه، مبلغ سرمایه‌گذاری و سود تضمینی را به افراد پس می‌دهد.

موثرترین دلایلی که باعث میشه تا ما بیمه عمر نخریم؟

پس انداز در بیمه عمر بهتر است یا بانک؟

یکی دیگر از دلایلی که موجب عدم خرید بیمه عمر می شود مقایسه ناعادلانه بانک و بیمه است. اکثر مردم سوددهی بانک را به بیمه ترجیح می‌دهند؛ چراکه معتقدند بانک‌ها سود بیش‌تری می‌دهند؛ بانک ها به صورت ماهانه به آنها سود می دهند و هر زمان که بخواهند می توانند ان را دریافت نمایند.  ولی این را در نظر نمی‌گیرند که برای گرفتن سود قابل‌توجه، باید در ابتدا مبلغ زیادی را نزد بانک سپرده‌گذاری کنند که همه افراد این توانایی را ندارند، اما در بیمه عمر می‌توانند با پس‌اندازهای کوچک خود مثلاً ماهانه ۵۰ هزار تومان، هم تحت پوشش بیمه‌ای قرار بگیرند و هم در آینده مبلغ قابل‌توجهی را چه به‌صورت یکجا و چه به‌صورت مستمری، ماهانه دریافت کنند.

برای خرید بیمه عمرباید به کجا مراجعه کنم ؟

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

برچسب ها: علل اصلی نخریدن بیمه عمر چیست علل اصلی نخریدن بیمه عمر چرا احتمال خرید بیمه عمر کمتر است کمبودهای مالی عامل نداشتن بیمه عمر موثرترین دلایل نخریدن بیمه عمر دلایل نخریدن بیمه عمر چیست وقتی تأمین‌ اجتماعی هست چرا بیمه عمر چرا بیمه عمر چرا بیمه عمر نمی خریم؟ 5 دلیل نخریدن بیمه عمر دلایل نخریدن بیمه عمر عوامل نخریدن بیمه عمر خرید بیمه عمر بیمه عمر بهتر است یا بانکدیدگاه
دیدگاه شما :