مفهوم درست بیمه سرمایه گذاری و عمر رابدانیم؟

21/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

مفهوم درست بیمه سرمایه گذاری و عمر رابدانیم؟ : بسیاری از نمایندگان بیمه در ایران، بیمه عمر را به‌عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری و فعالیتی سودآور معرفی می‌ نمایند و مباحثی همچون سود، سود تضمین‌شده، سود مشارکت در منافع، اعطای وام، برداشت از سپرده و دریافتی‌های هنگفت در پایان قرارداد را به بیمه‌گذار بالقوه خود منتقل و بیشتر بر جنبه پس‌اندازی یا سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه تأکید می نمایند، در ادامه مفهوم درست بیمه عمر را بشناسیم.

مفهوم درست بیمه سرمایه گذاری و عمر رابدانیم؟

 مفهوم و هدف اصلی پیدایش و فروش این بیمه‌نامه در همه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در زمینه بیمه‌های عمر، ارائه پوششی می باشد که در صورت فوت، بیماری و حوادث وهزینه‌های پزشکی، از کارافتادگی افراد یا سرپرست خانواده از عواقب اقتصادی این رخداد ناخوشایند بکاهد.با یک مثال ادامه می دهیم:

 فرض کنید شما خریدار خودرو می باشید؛ زمان مراجعه به نمایشگاه، فروشنده توضیحات خود را با سیستم صوتی اتومبیل، نوع لاستیک‌های خودرو و لوازم جانبی آغاز نموده و متمرکز بر این موارد است، در این حالت اطلاعات فنی و مفیدی از خودرو به شما منتقل نشده و یا در سایه توضیحات لوازم جانبی قرار گرفته است و اطلاعات اساسی و مهم مهجور مانده و شما نیاز به بررسی بیشتر و اطلاعات مناسب‌تری برای تصمیم به خرید خودرو موردنظر خواهید داشت.

این در صورتی است که اغلب نمایندگان بیمه نیز همین اشتباه را مرتکب می‌شوند و در جلسات با مشتریان خود، ذهنیت ایشان را به سمت درستی هدایت نمی‌کنند و گاهی مفاهیم اصلی و اساسی بیمه‌نامه مسکوت باقی‌مانده یا به‌اندازه کافی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود،اشتباه ماجرا در اینجاست .

نام بیمه نامه مهم است چرا؟

باید توجه داشت که نام بیمه‌نامه مطبوع شما بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یا بیمه عمر و پس‌انداز است؛ نه بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری و عمر یا پس‌انداز و عمر.

کلمه عمر درهرصورت مقدم بر سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز است و می باشد در غیر این صورت مطمئناً نام دیگری برای این بیمه‌نامه تعیین می‌شد لذا می‌بایست توضیحات خود را به‌ویژه در ابتدای جلسه بازاریابی بر جلب اعتماد مخاطب خود و سپس به فواید و ماهیت بیمه عمر منعطف کنیم. نهایتاً از پرداخت مبلغی به‌شرط حیات بیمه شده در پایان مدت بیمه‌نامه، به‌عنوان یکی از ویژگی‌های بیمه‌نامه یاد شود نه مقدم بر آن.

چگونه مقاومت در برابر خریدبیمه عمر را کاهش دهیم ؟

نمایندگانی که بیمه عمر را ابزاری برای سودآوری یا سرمایه‌گذاری ریالی به مشتریان خود معرفی می‌کنند، در حقیقت، خود علت اصلی مقاومت در برابر خرید بیمه‌نامه را به مشتریانشان می‌دهند. سؤالات و ابهامات رایجی همچون موارد ذیل، ناشی از عدم توانایی ارائه تصویر ذهنی مناسب از بیمه‌نامه عمر به مشتریان است:

  •  سرمایه‌گذاری در بانک سود بیشتری دارد.
  •  سرمایه‌گذاری در بازار آزاد و خرید طلا و ارز بازده بیشتری دارد.
  •  در صورت حیات، وجه پرداختی در ۲۰ سال آینده ارزشی ندارد.

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید موارد فوق که اغلب از عمده‌ترین دلایل عدم خرید بیمه‌نامه است، به دلیل عدم درک ارزش پوشش اصلی و فلسفه وجودی بیمه‌نامه عمر یعنی فوت بیمه شده است.

درک الزامی بیمه‌گذاراز فلسفه و فواید اصلی بیمه‌نامه

فروش مؤثر هنگامی رخ می‌دهد که بیمه‌گذار فلسفه و فواید اصلی بیمه‌نامه را درک کند. در این حالت بیمه‌گذار شما مبلغ حق بیمه خود را در سبد هزینه‌ای خود قرار داده و نماینده جهت وصول اقساط نیز با مقاومت روبه‌رو نخواهد شد. به خاطر داشته باشیم، سودی که با خرید این بیمه‌نامه نصیب بیمه‌گذار می‌گردد، پوشش عمر وی در طول مدت بیمه‌نامه است نه رقم پرداختی به او در صورت حیات.

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: خرید اینترنتی بیمه عمر ارزانترین بیمه عمر نام بیمه نامه مهم است دلیل خرید بیمه عمر بیمه عمر را بشناسیم سرمایه گذاری در بیمه عمرچگونه است خرید بیمه عمر فروش انلاین بیمه عمر 1000بیمه انواع بیمه عمر بیمه عمردیدگاه
دیدگاه شما :