بیمه های عمر به چند دسته تقسیم می شوند؟

13/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه های عمر به چند دسته تقسیم می شوند؟ کسب آرامش و اطمینان خاطر از تامین آتیه افراد مورد علاقه و اعضای خانواده هر شخصی از نیازهای فطری و دیرین انسان به شمار می آید و ایجاد امنیت مالی برای اینگونه وابستگان حاکی از عاقبت اندیشی و دوربینی فرد است. بر مبنای این نظریه و به منظور رفع بخشی از تشویش خاطر موجود ، بیمه های عمر متداول و رایج شده اند که براساس آن شخص ، خود یا بستگان خود را برای مدت معین و با سرمایه معینی بیمه می کند.

سرمایه مشخص شده در بیمه نامه به ذی نفع های مندرج در آن پرداخت می شود. حق بیمه های عمر براساس عواملی نظیر سن بیمه شده ، مدت بیمه و سرمایه بیمه تعیین می شود . بیمه های عمر تحت عناوین مختلف به دو دسته بیمه عمر زمانی و بیمه عمر و پس انداز و به لحاظ بیمه شدگان به دو بخش انفرادی و گروهی تقسیم می شوند.

بیمه عمر گروهی چیست؟

توسعه و گسترش روز افزون موسسات تولیدی و خدماتی و توجه به مسائل رفاهی و تامین کارکنان و خانواده های آنها از مواردی است که به خصوص در سالهای اخیر ضرورت آن به خوبی احساس شده و با گذشت زمان تاکید و اهمیت بیشتری یافته است تا جایی که در بعضی از کشورها تامین گروهی بیمه های اشخاص به صورت پوشش اجباری در آمده است. در ایران نیز بیمه عمر و حوادث گروهی کارکنان دولت اجباری است. در قراردادهای گروهی : بیمه گذار طرف قرارداد بیمه گر، اغلب شخص حقوقی مانند شرکت ، موسسه و ... است.

بیمه های عمر به چند دسته تقسیم می شوند؟

بیمه عمر انفرادی چیست؟

از مهمترین انواع این بیمه می توان به بیمه عمر و پس انداز اشاره نمود . در بیمه عمر و پس انداز تعهد بیمه گر عبارتست از پرداخت مبلغ بیمه در صورت فوت بیمه شده در طول مدت بیمه با پرداخت سرمایه بیمه در صورت حیات و زنده بودن بیمه شده در پایان مدت بیمه . به این ترتیب در این بیمه نامه ایفای تعهد بیمه گر قطعی و حتمی است و یا سایر بیمه ها که تعهد بیمه گر در آن مشروط به وقوع حادثه و فوت در طول مدت بیمه است، تفاوت دارد.

بیمه های عمر و مقررات مربوط

بیمه عمر به طور معمول به قراردادی اطلاق می شود که زیان های مالی ناشی از مرگ بیمه شده را پوشش می دهد. در تعریف جامع تر بیمه عمر می توان گفت :" بیمه عمر قراردادی است که به موجب آن بیمه گر متعهد می شود که در ازای دریافت حق بیمه در صورت فوت شخص بیمه شده یا زنده ماندن او در موعد مقرر مبلغ معینی را یکجا یا بصورت مستمری به بیمه شده یا بیمه گذار یا شخص تعیین شده از طرف او بپردازد.

بیمه گذار به چه کسی می گویند ؟

بیمه گذار شخصی است که قرارداد بیمه را با بیمه گر منعقد می نماید.

بیمه شده کیست؟

شخصی است که فوت یا زنده ماندن و یا ابتلا به بیماری های خاص او در سررسید معین موجب اجرای قرارداد بیمه و انجام تعهد بیمه گر می شود.

بیمه گر کیست؟

بیمه گر شخصی است حقوقی که در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه گذار تعهد جبران خسارت و با پرداخت وجه معینی را در صورت وقوع حادثه به عهده می گیرد.

بیمه عمر انفرادی چیست؟  از مهمترین انواع این بیمه می توان به بیمه عمر و پس انداز اشاره نمود . در بیمه عمر و پس انداز تعهد بیمه گر عبارتست از پرداخت مبلغ بیمه در صورت فوت بیمه شده در طول مدت بیمه با پرداخت سرمایه بیمه در صورت حیات و زنده بودن بیمه شده در پایان مدت بیمه . به این ترتیب در این بیمه نامه ایفای تعهد بیمه گر قطعی و حتمی است و یا سایر بیمه ها که تعهد بیمه گر در آن مشروط به وقوع حادثه و فوت در طول مدت بیمه است، تفاوت دارد.

سرمایه بیمه چیست؟ 

وجهی است که بیمه گر متعهد میگردد در صورت تحقق خطر یا خطرات مشمول بیمه، طبق شرایط این بیمه نامه به ذینفع بپردازد بیمه عمر انواع مختلفی دارد که با توجه به ریسک ها مرتبط با مرگ در طی زمان مشخصی مانند یک سال، ۵ سال و یا تمام عمر و همچنین ریسک هایی چون بیماری های خاص (سرطان، پیوند اعلاه، و ....) را تحت پوشش قرار داده و یا به عنوان سرمایه گذاری مورد استفاده واقع می شود. موضوع بیمه عمر ارائه تامین در مقابل هزینه های احتمالی و با بار مالی ناشی از ریسک شخصی معین مانند قوت، حیات و یا بیماری های خاص در پایان مدت قرارداد می باشد.

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :