بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟

21/اردیبهشت/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟ از نظر فنی با بیمه عمری که به‌صورت انفرادی خریداری شود تفاوتی ندارد و صرفاً ممکن است سازمان موردنظر بخشی یا کل حق بیمه را بپردازد یا شرکت بیمه تخفیفی بابت بیمه عمر کارمندان دولت اختصاص دهد. برای خرید انواع بیمه‌های عمر از جمله بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه کرد و اقدام به خرید بیمه عمر کرد. شرکت‌های بیمه می‌توانند برای بیمه عمر کارمندان دولت تخفیف‌های گروهی در نظر بگیرند. به این صورت که اگر اعضای یک سازمان به‌ صورت گروهی اقدام به خرید بیمه عمر کنند، بیمه‌گر می‌تواند بابت این موضوع تخفیف‌هایی برای آن‌ها در نظر بگیرد.این مزیتی است که شرکت بیمه می‌تواند برای بیمه عمر کارمندان دولت در نظر بگیرد. حال باید ببینیم سازمان دولتی چه مزایایی می‌توانند در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

چه کسانی می توانند بیمه عمر کارمندان دولت را خریداری کنند؟

بعضی از سازمان‌های دولتی می‌توانند برای کارمندان خود بیمه عمر تهیه کنند. در این صورت بیمه‌شده، کارمندان و بیمه‌گزار، سازمان است. یعنی سازمان در این حالت بخشی از حق بیمه یا همه آن را برای کارمندان خود می‌پردازند. این موضوع در فیش حقوقی کارمندان نیز قید می‌شود. بنابراین سازمان‌هایی که اقدام به ارائه بیمه عمر برای کارمندان خود می‌کنند می‌توان از فیش حقوقی آن‌ها با این موضوع پی برد.

بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟ صدور آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

کدام ارگان های دولتی می توانند برای کارمندان خود بیمه عمر تهیه کنند؟

کلیه وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی مشمول استخدام کشوری، شرکتهای دولتی مشمول مقررات استخدامی شرکتهای دولتی، قضات، کادر هیئت‌های علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، بانکها و شرکتهای بیمه، شهرداریها، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، نهادهای انقلاب اسلامی و سایر مؤسسات وابسته به دولت که بنحوی از بودجه عمومی یا کمک دولت استفاده می‌نمایند و مؤسسات می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار گیرند.

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری کارمندان دولت

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری همان‌طور که از نام آن مشخص است 2 جنبه دارد. بخش اول آن که جنبه بیمه‌ای آن است شامل پوشش‌هایی می‌شود که این بیمه در طول قرارداد ارائه می‌دهد. بخش دوم آن که جنبه سرمایه‌گذاری دارد از سود زا بودن این بیمه حکایت دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این بیمه هزینه نیست و در پایان قرارداد حق بیمه‌های پرداختی را به‌علاوه سود آن به بیمه‌گزار پس می‌دهد؛ همچنین در طول قرارداد اگر اتفاقی برای بیمه‌گزار بیفتد مطابق بیمه‌نامه می‌تواند از بیمه عمر خسارت دریافت کند

بیمه عمر کارمندان دولت چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهند؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌تواند شامل تعدادی پوشش فرعی و اصلی باشد. تنها پوشش اصلی این بیمه فوت است. درصورتی‌که بیمه‌گزار در طول قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. ذی‌نفعان در ابتدای قرارداد توسط خود فرد تعیین می‌شوند. اگر بیمه‌گزار در ابتدای قرارداد ذی‌نفعان خود را تعیین نکند، سرمایه فوت مطابق قانون ارث به وراث فرد تعلق می‌گیرد.

این بیمه نامه خطراتی همچون نقص عضو کلی،جزئی و فوت در اثر حادثه را تحت پوشش قرار می دهد

بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟ خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

فرآیند پرداخت خسارت بیمه عمر کارمندان دولت چگونه است؟

فرآیند پرداخت خسارت بیمه عمر زمانی با مراجعه نماینده قانونی بیمه‌شده (استفاده کننده از بیمه) به اداره خسارت عمر و کارکنان دولت آغاز می شود.

بیمه‌گزار "فرم اعلام خسارت بیمه عمر و حوادث کارکنان دولت" را به پیوست اصل یا کپی برابر اصل شده مدارک مذکور در آن به کارشناس اداره خسارت عمر و کارکنان دولت ارائه می‌نماید

فرم "حواله پرداخت" در سه برگ و با مبلغ 30،000،000 ریال (که مبلغ مصوب دولت می‌باشد) صادر می‌شود.

دو برگ حواله پرداخت خسارت به استفاده‌کنندگان بیمه تحویل داده می‌شود، تا با ارائه آن به اداره کل حسابداری و آمار چک خود را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه عمر کارمندان چیست؟

  • فرم اعلام خسارت بیمه عمر و حوادث کارکنان دولت
  • آخرین حکم کارگزینی قبل از فوت
  • آخرین فیش حقوق و یا لیست حقوق ماه قبل از فوت (شامل سرفصل‌های حقوق و مزایا)
  • گواهی پزشک معالج یا پزشک قانونی مبنی بر علت فوت
  • گزارش مشروح حادثه توسط مرجع صلاحیت‌دار گواهینامه مجاز رانندگی متناسب با وسیله نقلیه (در صورت فوت بیمه‌شده در زمان رانندگی)
  • رونوشت خلاصه فوت

بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟ صدور آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

درخواست صدور بیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه عمر تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه عمر، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمرکرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: صدور بیمه صدور آنلاین بیمه درخواست صدور بیمه عمر پاسارگارد خرید بیمه عمر صدور آنلاین بیمه عمر کارمندان دولت خرید آنلاین بیمه عمر کارمندان دولت صدور بیمه عمر کارمندان دولت خرید بیمه عمر کارمندان دولت بیمه عمر بیمه عمر کارمندان بیمه عمر کارمندان دولت بیمه عمر کارمندان دولت چه تفاوتی با بیمه عمر انفرادی دارد؟ صدور بیمه عمر صدور آنلاین بیمه عمر 1000bimeh هزار بیمه بیمه عمر در گرگان بیمه پاسارگاد بیمه عمر پاسارگاد بیمهدیدگاه
دیدگاه شما :