بیمه عمر جامع یا بیمه عمر با حق بیمه انعطاف پذیر چه نوع بیمه ای است؟

29/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه عمر جامع یا بیمه عمر با حق بیمه انعطاف پذیر چه نوع بیمه ای است؟ بیمه عمر جامع( uuniversal life insurance ) ؛ قرارداد جامع عمر که به اختصار UL می نامند ، در برگیرنده سرمایه فوت و همچنین ارزش بازخرید است . تفاوت این بیمه نامه با بیمه نامه های سنتی در این است که سرمایه فوت را کاملا از بخش ارزش بازخریدی جدا می کند.

جامعیت این قراردادها در انعطاف پذیری نوع پرداخت حق بیمه ها ، انعطاف پذیری سرمایه فوت و دوره حمایت بیمه نامه است و مزیت اصلی در انعطاف پذیری قابل توجه آن است. گاهی این بیمه نامه بیمه عمر با حق بیمه انعطاف پذیر نامیده می شود.

ویژگی های بیمه عمر جامع یا بیمه عمر با حق بیمه انعطاف پذیر

  • دو جزء سرمایه گذاری و حمایتی از یکدیگر جدا هستند .
  • انعطاف پذیر است
  • امکان برداشت از اندوخته
  • معاف از مالیات بر درآمد و ارث
  • سرمایه فوت قابل افزایش و کاهش است.
  • امکان اعطاء وام
  • منافع فوت = سرمایه فوت + ذخیره سرمایه گذاری

انواع قرارداد بیمه عمر جامع

  • در نوع اول میزان منافع فوت در سال های اولیه ثابت بوده و در سال های انتهایی افزایش می یابد. با افزایش ذخیره سرمایه (ارزش بازخرید) بخش مربوط به پوشش ریسک مرگ کاهش می یابد و بدین سبب منافع فوت در سال های پایانی افزایش می یابد.
  • در نوع دوم منافع فوت ( مجموع ذخایر سرمایه و ذخیره مربوط به ریسک مرگ) برابر است با مجموع ذخیره سرمایه (ارزش بازخرید) که افزایشی است و مقدار ثابت ذخیره مربوط به ریسک مرگ.

آشکار است که منافع فوت به دلیل افزایشی بودن ذخیره سرمایه (ارزش بازخرید ) طی کل دوره افزایش خواهد بود. چنانچه ذخیره سرمایه به دلیل نوسانات نرخ بهره و حق بیمه پرداختی ، افزایشی نباشد ، منافع فوت نیز افزایشی نخواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت گذاری بیمه های عمر

١. احتمال مرگ و میر: جدول مرگ و میر روشی ساده برای بیان احتمال بقا یا فوت در هر سن مشخص است. در این جدول احتمال از دست رفتن ارزش اقتصادی زندگی انسان بیان می شود.

٢. نرخ بهره : در همه بیمه نامه های عمر ، پرداحت حق بیمه قبل از اجرایی شدن قرارداد صورت می گیرد، در حالیکه منافع آن در زمانی در آینده پرداخت خواهد شد . از آنجا که حق بیمه ها از پیش دریافت شده و خسارات در تاریخی در آینده پرداخت می شود ، بیمه گر از انباشت حق بیمه ها برای سرمایه گذاری استفاده کرده و بنابراین باید بهره ای به بیمه گذار تعلق گیرد.

٣. هزینه سربار : برای تبدیل حق بیمه خالص به نرخ ناخالص باید هزینه سربار را به آن افزود تا هزینه های مربوط به ارائه محصول و خدمات بیمه ای نیز پوشش داده شود . تعیین هزینه های سربار اساسا مربوط به حسابداری هزینه است و انواع مخارج مربوط به فراهم آوری محصول را شامل می شود : حق کمیسیون، سایر مخارج فروش ، مخارج اموری اداری ، مالیات بر حق بیمه ، سود و حوادث محتمل الوقوع

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

برچسب ها: خرید بیمه عمر ارزانترین بیمه عمر صدوربیمه عمر پاسارگارد بیمه عمر پاسارگارد ویژگی های بیمه عمر جامع انواع قرارداد بیمه عمر جامع خرید انلاین بیمه عمر جامع صدور انلاین بیمه عمر جامع مزایای بیمه عمر جامع صدور بیمه عمر جامع قیمت بیمه عمر جامع بیمه عمر بیمه عمر جامع خرید بیمه عمر جامعدیدگاه
دیدگاه شما :