بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکار چیست؟

22/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکار چیست؟ بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکار بیمه ای است که باقیمانده بدهی یا وام فرد مدیون را بطور کامل و یا جزئی تقبل می نماید. ومی توان انها را به صورت های بیمه عمر اعتبار و بیمه از کارافتادگی اعتبار و بیمه بیکاری اعتبار متمایز نمود. و یا حتی می توان بیمه نامه های اعتباری که هر سه نوع ریسک مرگ، از کارافتادگی و بیکاری را تحت پوشش قرار دهد، ارائه نمود. در حقیقت ریسک ناشی از تسهیلات گیرندگان از بانک‌ها و موسسات اعتباری را پوشش می‌دهد.

 بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکار

بیمه های اعتباری می توانند انواع وام ها،مانند وام مسکن، وام شخصی برای تامین سفر و وام های اقساطی برای خرید کالا را تحت پوشش قرار دهد. در واقع این بیمه، بیمه ای است که طلبکار را در مقابل مرگ و یا اعسار مدیون، بیمه می نماید.

ذینفع های این قرارداد بطور معمول بانکهای تجاری، شرکتهای اعتباری، موسسات مالی قرض دهنده وخرده فروشانی که به صورت اقساط کالای خود را می فروشند، می باشند.

بیمه های عمر مانده بدهکار اغلب به صورت قرارداد گروهی بین بیمه گر و موسسات وام دهنده خواهد بود.

اطلاعات بیشتر درباره بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکار:

  1. سن بیمه شده از ۱۸ تا ۵۵ سالگی و سنین بالاتر با حق بیمه مضاعف مورد پذیرش است.
  2. سرمایه بیمه نامه حداکثر به میزان بدهی دوره پرداخت حق بیمه بستگی به دوره وام دارد که بهتر است ۱۲۰ ماه برای وام های بلندمدت و ۳۰ ماه برای وام های کوتاه مدت تعیین نمود.

پرداخت حق بیمه:

چنانچه حق بیمه به طور یکجا از وام گیرنده مطالبه گردد دو حالت پیش می آید:

حالت اول: اگر موسسه مالی وام دهنده خود اقدام به فروش بیمه نامه اعتبار نماید، مبلغ حق بیمه به صورت یکجابه میزان وام اضافه شده و اقساط ماهیانه شامل وام و مبلغ حق بیمه خواهد بود.

حالت دوم: اگر بیمه نامه اعتبار از یک شرکت بیمه به صورت مجزا خریداری شود، مبلغ حق بیمه یکجا در زمان عقد قرارداد به شرکت بیمه مذکور پرداخت میگردد. حق بیمه ماهیانه از طریق حاصل ضرب نرخ بیمه در مقدار باقیمانده وام در هر ماه به دست می آید.

مزایای این بیمه نامه برای بیمه شدگان:

  •  پرداخت باقیمانده وام در صورت فوت و یا از کار افتادگی و یا بیکاری
  • حمایت از خانواده در مقابل تعهدات مالی و ایجاد آرامش و امنیت خانوار
  •  بهره مندی از مشاوره مالی با متخصصین در امور مالی،
  •  اقدام برای اخذ وامهای بیشتر از موسسات دیگر

مزایای بیمه نامه برای موسسه مالی وام دهنده:

  •  پوشش ریسک عدم باز پرداخت کامل وام
  •  برطرف شدن ریسک شهرت بده
  •  جذب مشتری بیشتر

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

 

برچسب ها: بیمه عمر اعتبار فروش آنلاین بیمه عمر روند خرید بیمه عمر خرید بیمه عمر بیمه های اعتباری بیمه نامه اعتبار را بشناسیم مزایای بیمه عمر حق بیمه پرداختی بیمه عمر چند است؟ سن بیمه شده چند سال باید باشد؟ بیمه عمر اعتبارچیست؟ هزینه صدور بیمه عمر چند است ؟ انواع بیمه عمر صدور اینترنتی بیمه عمر بیمه عمر بیمه عمر اعتبار یا مانده بدهکاردیدگاه
دیدگاه شما :