بیمه عمر از چه زمانی در ایران شروع به فعالیت نمود؟

12/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه عمر از چه زمانی در ایران شروع به فعالیت نمود؟ بیمه عمر در ایران از سال ۱۳۱۴ آغاز شد. در آغاز نمایندگی یک شرکت بیمه خارجی بنام ویکتوریا که مرکز آن شهر برلن بود شروع به فروش بیمه نامه کرد. این نمایندگی در سال ۱۳۱۵ پس از یک سال فعالیت منحل شد و پرتفوی خود را به شرکت سهامی بیمه ایران واگذار کرد.

اولین بیمه نامه عمر که در سال ۱۳۱۴ توسط این نمایندگی صادر شد از نوع مختلط پس انداز متعلق به تاجری تبریزی به نام جبار صالح نیا بود . سرمایه قراداد ۶۰۰ لیره انگلیس بود که پس از انقضای مدت از طرف شرکت سهامی بیمه ایران به بیمه گذار پرداخت شد. بیمه ایران تا سال ۱۳۳۶ تنها شرکتی بود که در ایران به فروش بیمه عمر مبادرت کرد .

بیمه های عمر و حوادث در چه سالی شروع به فعالیت نمودند؟

در سال ۱۳۳۶ شرکت سهامی بیمه ملی و در سال ۱۳۴۰ شرکت سهامی بیمه امید نیز به فروش بیمه عمر اقدام کردند. در سال ۱۳۵۳ شرکتی به نام بیمه بین المللی ایران و آمریکا تاسیس یافت که منحصرا به فروش بیمه عمر و حوادث می پرداخت و با کمک کارشناسان آمریکایی شبکه بزرگ نمایندگی در تهران و شهرهای بزرگ به وجود آورده بود و به صورت تخصصی بیمه های عمر و حوادث را عرضه می کردند.

در سال ۱۳۵۵ بیمه ایران و آمریکا اقدام به تاسیس یک شرکت مختلط به نام "ایران عمر" کردند. این شرکت توانست در اولین سال فعالیت خود در سال ۱۳۵۶ تعداد ۱۲۳۸ بیمه نامه عمر را به فروش برساند. به این ترتیب این شرکت به کمک متخصصان و کارشناسان آمریکایی و همچنین از راهنمایی های بیمه گر اتکایی سوئیسی اونیون در زوریخ تشکیلات متناسبی برای عرضه و فروش بیمه های عمر به وجود آورد.

بیمه عمر از چه زمانی در ایران شروع به فعالیت نمود؟

بیمه های عمر خصوصی از چه سالی شروع فعالیت کردند؟

در سال ۱۳۳۸ بیمه ایران تصمیم به اجرای طرح بزرگ و بی سابقه ای بنام طرح نوین گرفت . براساس این طرح شرکت بیمه تعهد کرد که به جای سرمایه نقدی به بیمه گذاران ملک مسکونی که ارزش آن در روز عقد قرارداد برابر با سرمایه بیمه ایشان بود واگذار کند. پس از ارائه این طرح در طی ۲ ماه ، ۹۲۷۰ بیمه نامه عمر فروخته شد. اما با همه کوشش ها این طرح با شکست روبرو شد .

پس از انقلاب شرکت های بیمه به استثنای بیمه ایران که شرکتی دولتی بود ، در ۴ تیر ۱۳۵۸ ملی شدند و سپس در شهریور ۱۳۶۰ در هم ادغام و به شرکت بیمه بیمه البرز و آسیا دادند. پرتفوی شرکت های ملی شده همراه با اندوخته ریاضی آنها به شرکت بیمه آسیا منتقل شد. از سال ۱۳۸۰ شمسی با تصویب قانون تاسیس شرکت های بیمه ای غیردولتی چشم انداز تحول مهمی در صنعت بیمه هویدا شد. از سال ۱۳۸۱ بیمه های خصوصی تاسیس شدند و از سال ۱۳۸۵ شرکت های بیمه آسيا، البرز، داتا نیز به بخش خصوصی واگذار شدند.

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

برچسب ها: Cheap life insurance Pasargad Insurance Buy Life Insurance Life insurance Insurance درخواست صدوربیمه عمر صدوربیمه عمر پاسارگارد ارزانترین بیمه عمر در ایران خرید انلاین بیمه عمر بیمه عمر ارزان خرید بیمه عمر بیمه عمر بیمهدیدگاه
دیدگاه شما :