بیمه تمام عمر چیست؟

18/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه تمام عمر چیست؟ برخلاق بیمه عمر زمانی که سرمایه بیمه نامه را در صورت فوت در یک مدت مشخص پرداخت می نماید بیمه تمام عمر سرمایه فوت بیمه نامه را در هر زمان که فوت بیمه شده اتفاق افتاد به ذینفعان می پردازد.

در این نوع پوشش بیمه ای، حق بیمه به طور سالانه و در تمام طول عمر بیمه شده پرداخت می گردد (تمام عمر معمولی) البته می توان ترتیب پرداخت حق بیمه را طوری تنظیم کرد که برای تمام عمر نباشد، بلکه با رسیدن بیمه گذار به سن بازنشستگی خاتمه پیدا کند.(تمام عمر با پرداخت محدود) .

بیمه تمام عمر چیست؟

در بیمه عمر تمام عمر هر زمانی بیمه شده فوت کند مورد پوشش قرار می دهد و همچنین ذخیره سرمایه قابل بازخرید برای بیمه گذار ایجاد کند. از این رو این بیمه نامه علاوه بر جنبه تامینی و حمایتی جنبه سرمایه گذاری نیز دارد و نیازی به انجام آزمایشات خاصی نیست.

قراردادهای بیمه تمام عمر به چند دسته تقسیم می شوند؟

قراردادهای بیمه تمام عمر از جهت نوع پرداخت حق بیمه به دو دسته اصلی پرداخت یکنواخت حق بیمه و پرداخت حق بیمه محدود تقسیم می شوند

قراردادهای بیمه تمام عمر با پرداخت یکنواخت حق بیمه در طول عمر

این قراردادها را بعضا بیمه تمام عمر معمولی و بیمه تمام عمر یا پرداخت حق بیمه مداوم نیز می نامند. ویژگی اول این نوع قرارداد این است که حق بیمه باید تا زمان مرگ بیمه شده به طور مداوم و معمولا یکسان (به استثنای تعديلات مربوط به تورم) پرداخت شود.

بیمه تمام عمر چیست؟

بنابراین بیمه گذار در سال های اولیه بیمه نامه، حق بیمه بیشتر از حق بیمه منصفانه پرداخت می کند. در حالی که در سال های پایانی، حق بیمه کمتر از حق بیمه منصفانه است که این پرداخت های اضافی سال های ابتدایی، پرداخت های که سال های پایانی را جبران می کند.

ویژگی های قراردادهای بیمه تمام عمر با پرداخت یکنواخت حق بیمه

  • به پرداخت های مازاد سال های اولیه، نرخ سود مرکب تعلق میگیرد و ذخایر انباشته شده را برای بیمه گذار بوجود می آورد. از آنجا که نحوه سرمایه گذاری این ذخایر توسط قوانین تعیین میگردد، به این ذخایر، ذخایر قانونی گفته می شود در واقع با افزایش سن، ذخایر قانونی افزایش و انباشت حمایتی مربوط به ریسک مرگ کاهش می یابد
  • ویژگی دوم قراردادهای بیمه تمام عمر با پرداخت یکنواخت ، انباشت ارزش بازخرید بیمه نامه است که در صورت باز خرید یا فسخ قرارداد توسط بیمه گذار در هر سنی به او پرداخت خواهد شد. چرا که در سالهای اولیه به دلیل بالا بودن هزینه اداری و بیمه گری و ارزش بازخرید از کسر هزینه های اولیه بیمه نامه از ذخایر قانونی بدست می آید لذا ارزش بازخرید از ذخایر قانونی کمتر است .

قرارداد بیمه تمام عمر با پرداخت حق بیمه محدود

در این نوع پرداخت حق بیمه پس از پرداخت طی یک دوره ، متوقف شده یا کاهش می یابد ولی قرارداد فسخ نشده و معتبر باقی می ماند. از محاسن این نوع پرداخت حق بیمه آن است که در سنین بازنشستگی که درآمد فرد کاهش می یابد ، فرد نگران پرداخت حق بیمه بالا نخواهد بود.

بیمه تمام عمر چیست؟

مزایای بیمه های تمام عمر

  • پوشش و تامین تمام عمر
  • امکان باز خرید و کسب سرمایه باز خرید
  • امکان کسب وام از ارزش سرمایه باز خرید
  • امکان پرداخت حق بیمه از محل سرمایه باز خرید
  • امکان تبدیل بیمه نامه به بیمه ای موقت با سرمایه مشابه
  • امکان تبدیل مبلغ باز خرید به بیمه عمر مستمری
  • امکان تبدیل بیمه تمام عمر به بیمه مخفف

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: دلیل خرید بیمه عمر انواع بیمه تمام عمر بیمه تمام عمر چیست بیمه تمام عمر با پرداخت یکنواخت حق بیمه بیمه تمام عمر با پرداخت حق بیمه محدود ویژگی های قراردادهای بیمه تمام عمر بیمه های تمام عمر روند خرید بیمه عمر مزایای بیمه های تمام عمر ارزانترین بیمه عمر فروش آنلاین بیمه عمر خرید بیمه عمر بیمه عمردیدگاه
دیدگاه شما :