بیمه بدنه چه خساراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

13/اردیبهشت/1399 مقالات بدون دیدگاه

بیمه بدنه چه خساراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟ بیمه نامه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه دو نوع پوشش اصلی و پوشش‌های اضافی را دارد که بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود علاوه بر پوشش اصلی، با پرداخت حق بیمه‌های بسیار اندک این پوشش‌ها را داشته باشد.

پوشش های اصلی بیمه بدنه کدامند؟

 • خسارت‌هایی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و انفجار به موضوع بیمه (خودروی بیمه شده) و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد شود
 • خسارت‌هایی که ناشی از برخورد خودروی بیمه شده با یک جسم ثابت و یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به خودروی بیمه شده اتفاق بیافتد حتی اگر شما مقصر حادثه باشید
 • خسارت‌های ناشی از واژگونی و سقوط خودروی بیمه شده حتی اگر شما مقصر حادثه باشید
 • خسارت‌هایی که در زمان نجات و انتقال خودروی بیمه  شده وارد شود
 • اگر خودروی بیمه شده به سرقت برود و یا در اثر دزدی یا حتی شروع دزدی خسارتی به وسیله بیمه شده و یا سایر لوازم جانبی آن وارد شود تحت پوشش قرار دارد.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه چه نوع پوشش هایی هستند؟

 • پوشش شکست شیشه

 • پوشش سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده

 • پوشش بلایای طبیعی بیمه بدنه

 • پوشش پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی در بیمه بدن

 • پوشش ایاب و ذهاب

 • پوشش نوسانات قیمت

 • پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه

 • استهلاک

 • پوشش حذف فرانشیز

 • پوشش ترانزیت

بیمه بدنه چه خساراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

آیا شکسته شدن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا نیز در پوشش بیمه بدنه قرار دارد؟

شکسته شدن شیشه به تنهایی و بدون برخورد اشیا خارجی با داشتن این پوشش پرداخت می‌شود به عنوان مثال شکسته شدن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا که در بیشتر خودروهای داخلی از جمله پژو و پراید و سمند اتفاق می افتد قابل جبران می‌باشد.

آیا خسارت‎‌های ناشی از بلایای طبیعی نیز جزو بیمه بدنه می باشد؟

خسارت‎‌های ناشی از سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی که به خودروی بیمه شده وارد می‌شود نیز با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که خطر سیل و زلزله و رانش زمین وجود دارد حتما این پوشش را به بیمه نامه بدنه‌تان اضافه نمایید.

ارزان ترین پوشش بیمه بدنه خودرو چیست؟

رنگ بدنه خودرو ممکن است در اثر ریختن روغن ترمز و یا پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی دیگر دچار آسیب شود که این پوشش خسارت اتفاق افتاده را جبران خواهد نمود. جالب است بدانید که این یکی از پوشش‌های ارزان بیمه بدنه می‌باشد و بیشتر بیمه گذاران این پوشش را در بیمه نامه‌های خود دارند.

پوشش هزینه ایاب و ذهاب در بیمه بدنه چیست؟

اگر در اثر خطرات اصلی اتفاقی برای خودرویتان بیافتد و خودروی بیمه شده به علت آسیب وارده قابل استفاده نباشد، با داشتن پوشش هزینه ایاب و ذهاب روزانه مبلغی را به عنوان ایاب و ذهاب و برای رفت و آمد پرداخت می‌شود.

بیمه بدنه چه خساراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

معیار پرداخت خسارت در بیمه نامه‌‎های بدنه چیست؟

با وجود نوسانات قیمتی که در سال‌های گذشته در بازار خودرو اتفاق افتاده، داشتن این پوشش را از الزامات بیمه بدنه می‌کند. علت داشتن این پوشش را می‌توان چنین بیان کرد که ارزش خودروی بیمه شده معیار پرداخت خسارت در بیمه نامه‌‎های بدنه می‌باشد. در صورت داشتن این پوشش اگر خسارتی در زمان تغییر قیمت خودرو اتفاق بیافتد مبلغ خسارت به نسبت سرمایه بیمه شده به قیمت واقعی روز بازار محاسبه و پرداخت می‌شود.

مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه چقدر است؟

بعد از اعلام خسارت از سوی بیمه گذار ، شرکت بیمه حداکثر تا ۱۵ روز بعد از تکمیل مدارک و توافق طرفین در خصوص میزان آن یا اعلام رای داور و هیات داوری یا دادگاه خسارت را پرداخت کند. البته این مدت زمان برای خسارت سرقت تا ۶۰ روز از تاریخ اعلام خسارت می‌باشد.

بهترین بیمه بدنه را از کدام شرکت‌ خریداری کنیم ؟

اگر قصد خرید بیمه بدنه را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه بدنه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه با تضمین قیمت برای اولین‌بار در ایران اقدام به مقایسه و فروش آنلاین بیمه بدنه کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .

 

برچسب ها: ارزان ترین پوشش بیمه بدنه بیمه بدنه خرید بیمه بدنه صدور بیمه بدنه صدور انلاین بیمه بدنه صدور اینترنتی بیمه بدنه بیمه بدنه 1000 بیمه خرید اینترنتی بیمه بدنه مهلت پرداخت خسارت بیمه بدنه بهترین بیمه بدنه ارزان ترین بیمه بدنه بیمه بدنه ارزان قیمت بیمه بدنهدیدگاه
دیدگاه شما :