اگر شرکت بیمه ورشکست شد تکلیف چیست؟

3/خرداد/1399 مقالات بدون دیدگاه

اگر شرکت بیمه ورشکست شد تکلیف چیست؟ یکی از مهم‌ترین دغدغه های  تمام کسانی  که قصد خرید بیمه عمر دارند ، تضمین بازگشت سرمایه آنان درهر شرایطی است. در حقیقت باید گفت اصلی‌ترین دلیلی که باعث می‌شود از خرید بیمه عمر منصرف شویم، نگرانی بابت انحلال شرکت بیمه و نداشتن اطمینان از بازگشت سرمایه در بلندمدت است.

طبق ماده ۳۷ قانون بیمه مرکزی ایران، ثبت هر شرکت بیمه‌ای در کشور، منوط به دریافت پروانه تأسیس از طرف بیمه مرکزی است. پس از تأسیس هم، هر نوع تغییری در اساسنامه و حتی میزان سرمایه شرکت نیز باید با موافقت و مجوز رسمی بیمه مرکزی صورت بگیرد. پس تمامی شرکت‌های بیمه‌ای که در حال حاضر فعالیت می‌کنند، دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی بوده و تحت نظارت آن فعالیت می‌کنند.

اگر شرکت بیمه ورشکست شد تکلیف چیست؟

طبق ماده ۶۰ قانون تأسیس بیمه مرکزی، در صورت انحلال و یا ورشکستگی یک شرکت بیمه، بیمه‌گذاران و بیمه‌شدگان نسبت به ماباقی بستانکاران حق تقدم دارند و حتی در میان رشته‌های مختلف نیز حق تقدم با بیمه عمر است. این قانون به این معنی است که در صورت منحل شدن شرکت بیمه و یا ورشکستگی، حقوق بیمه‌گذاران عمر در اولویت و رأس تمامی بدهکاری‌های آن شرکت بیمه قرار می‌گیرد. شرکت بیمه ورشکسته باید قبل از هرگونه بدهی، حتی بدهی به دولت و بانک‌ها، بدهی بیمه‌گذاران را پرداخت کند و این نشان از اهمیت بیمه عمر در قانون دارد.

اگر شرکت بیمه ورشکست شد تکلیف چیست؟

آیا در صورت ورشکستگی شرکت های بیمه می توان از بیمه مرکزی جبران خسارت نمود ؟

طبق ماده ۷۱ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران، تمامی شرکت‌های بیمه‌ای که در ایران فعالیت می‌کنند، باید ۵۰% حق بیمه‌های عمر و ۲۵% حق بیمه در سایر رشته‌های بیمه‌ای را نزد بیمه مرکزی، به عنوان بیمه اتکایی ذخیره کنند. به معنای واضح‌تر یعنی ۵۰% حق بیمه‌ عمر و سرمایه‌گذاری که از بیمه‌گذاران دریافت می‌شود، به‌حساب بیمه مرکزی واریز می‌شود. بیمه مرکزی هم در قبال دریافت این ۵۰% در صورت متضرر شدن شرکت بیمه، به‌صورت اتکایی عمل می‌کند و مسئولیت این جبران را می‌پذیرد.

در شرایطی که به طور کلی شرکت بیمه دچار انحلال شود، بیمه مرکزی مسئول حفظ حقوق بیمه شدگان خواهد بود. این صورت، کلیه سوابق و اسناد مربوط به تعهدات و حقوق آن به یک یا چند شرکت دیگر به صلاحدید بیمه مرکزی، جهت ادامه قرارداد یا تسویه بدهی‌ها منتقل خواهد شد.

اگر شرکت بیمه ورشکست شد تکلیف چیست؟

با توجه به مطالبی که عنوان شد، این اطمینان وجود دارد که بیمه مرکزی پشتوانه محکمی برای بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری است. تمامی شرکت‌های بیمه‌ی دارای مجوز، تحت نظارت و حمایت بیمه مرکزی و به پشتوانه آن فعالیت می‌کنند.

درخواست صدوربیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: بیمه عمر صدور بیمه عمر ورشکستگی بیمه ورشکستگى یا انحلال شرکت بیمه آیا بیمه پاسارگاد ورشکست میشود؟؟ اگر شرکت بیمه ورشکست شود تکلیف چیست؟ سرنوشت بیمه های عمر بیمه ورشکست شده آیا شرکت های بیمه ای ورشکست می شوند؟ ایا بیمه مرکزی جبران خسارت شرکت های ورشکسته را می کند؟ در صورت ورشکستگی شرکت بیمه عمر چه کنیم؟دیدگاه
دیدگاه شما :