آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟

21/تیر/1399 مقالات بدون دیدگاه

آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟ حتما این سوال ذهن شما را نیز درگیر کرده است که هزینه پاراکلینیکی چیست  و چه نوع بیمه هایی این هزینه را پرداخت می کنند. باید دقت داشته باشید که همه ی بیمه ها این هزینه ها را متقبل نمی شوند پس در انتخاب نوع بیمه خود دقت فرمایید. ما در این مقاله به پاسخ چند سوال که ممکن است در رابطه با پرداخت هزینه های پاراکلینیکی برای شما پیش آید می پردازیم. اگر هم قصد درخواست صدور بیمه عمر پاسارگاد را دارید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید :

بهترین مزیت بیمه عمر پاسارگاد استفاده از پوشش های درمانی آن باشد. اما هر بیمه شده عمر چه زمانی می تواند از مزایای خدمات درمانی بیمه عمر خود استفاده کند ؟ این پوشش های درمانی چه مواردی را شامل می شود ؟ آیا خدمات درمانی بیمه عمر ، هزینه های بیمارستانی را نیز شامل می شود؟ آیا پوشش های درمانی بیمه عمر خدمات پاراکلینیکی را نیز در بر می گیرد؟ آیا می توان هزینه های درمانی بیماری های خاص را از بیمه عمر دریافت کرد ؟ سقف پرداختی پوشش های درمانی بیمه عمر چقدر است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریابید

بیمه گر بیمه عمر از چه زمانی می تواند از پوشش های درمانی آن استفاده کند؟

در این طرح از زمانی که مجموع ذخایر ریاضی (با سپرده یا بدون سپرده) بیمه نامه به بیش از بیست میلیون ریال (۲ میلیون تومان) برسد بیمه شده تحت پوشش‌ درمان تکمیل بیمه عمر بدون پرداخت حق بیمه و مازاد بر تعهدات بیمه گر اول (سازمان تامین اجتماعی ، سازمان خدمات درمانی و یا سایر سازمان‌های مشابه) قرارخواهد گرفت.

پوشش درمانی بیمه عمر پاسارگاد در مورد بیماری های خاص چقدر است؟

در زمان بروز بیماری های خاص ممکن است شما از طرف کارفرمای خود بیمه درمانی داشته باشید، ولی از آنجایی که درمان بیماری های خاص دارای هزینه های بالایی می باشد، اگر بیمه درمانی شما به تنهایی تمام این مبالغ را پرداخت نکند در این زمان یک بیمه درمانی مکمل می تواند خیلی به شما در پرداخت هزینه های درمانی بیماری های خاص کمک کند. شما بدون نیاز به ارائه صورت هزینه می توانید، از پوشش بیماریهای خاص بیمه عمر بهره مند شوید.
پوشش امراض خاص بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد تا سقف 200 میلیون تومان برای مجموع پنج نوع بیماری و هر بیماری تا سقف 40 میلیون تومان می باشد، و بیمه شده می تواند در هر زمان متناسب با مبلغ پرداختی از این پوشش برخوردار گردد

خرید بینه عمر . آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟

پاراکلینیک به چه معناست؟

پاراکلینیک به معنای مجموعه خدمات درمانی مربوط به ناهنجاری‌ها و بیماری‌های نهفته در بدن است که با معاینه عادی کشف نمی‌گردد و نیازمند بررسی‌های آزمایشگاهی است .این هزینه‌ها در هر شرکت بیمه ای پرداخت نمی شود و بستگی به بیمه و نوع بیمه ای که انتخاب کرده اید دارد.

همانطور که در تعریف پاراکلینیک گفتیم اقداماتی که برای خدمات درمانی مربوط له ناهنجاری ها و بیماری های نهفته در بدن می شود بعضا دارای هزینه های هنگفتی می باشد که فرد می تواند به انتخاب یک بیمه درست در زمان بیماری از خدمات آن شرکت بیمه درپرداخت  هزینه های پاراکلینیکی آن بهره ببرد.  باید بدانید هزینه های پاراکلینیکی به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

هزینه های پاراکلینیک گروه اول :

هزینه سونوگرافی، سونو غربالگری، ماموگرافی

انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو

انواع آنژیوگرافی (بجز چشم و قلب)

هزینه‌های پزشکی هسته‌ای

سی تی آنژیوگرافی

پنتاکم، فوندسکوپی، کانفواسکن، انتروپیون، پاکیمتری و تمام تست‌های بینایی سنجی
IOL master ، HRT، ICG

انواع آندوسکوبی با یا بدون بیهوشی.

هزینه های پاراکلینیک گروه دوم:

تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری)

نوارعضله (EMG)، نوارعصب (NCV)، نوارمغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)

شنوایی سنجی، بینایی سنجی، آنژیوگرافی چشم

جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌ شناسی و ژنتیک پزشکی

انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی

هولترمانیتورینگ قلب

تست خواب دانستیومتری

تمپانومتری، بادی باکس، تیلت پلتیسموگرافی، ارگواسپیرو متری

رینو ماتومتری، برونکوگرافی و تست متاکولین (PFT)

هزینه‌های پاراکلینیک گروه سوم:

پرداخت هزینه‌های مربوط به ختنه

گزیدگی، شکستگی، در رفتگی و گچ‌گیری

پرداخت هزینه‌های بخیه

پرداخت هزینه تزریق IVIG. SMART PLUG.

پرداخت هزینه تزریق داخل مفصل

خدمات اورژانس در موارد غیربستری

پرداخت هزینه‌های پانسمان و سایر خدمات مشابه

دقت داشته باشید این پوشش‌ها توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شوند و متناسب با طرح و شرکت بیمه ای که انتخاب کردید متفاوت خواهد بود.

خرید بیمه عمر پاسارگاد در گرگان . آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟

هزینه‌های درمانی بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی؟

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی، داشتن یک بیمه درمانی مناسب که در شرایط بیماری از افراد حمایت مالی کند یکی از دغدغه‌هایی می باشد که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، همچنین از آنجایی که بخش زیادی از مردم اطلاعات کافی در مورد رشته‌های بیمه ندارند، خیلی از افراد تصور می‌کنند که تفاوتی بین بیمه عمر و بیمه تکمیلی وجود ندارد. بعضی از افراد هم گمان می‌کنند که با خرید بیمه عمر تحت پوشش بیمه تکمیلی هم قرار می‌گیرند و یا بالعکس. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم در این مطلب به شیوه ساده تفاوت بیمه عمر و بیمه تکمیلی را توضیح دهیم و برای شما توضیح دهیم  که برای هزینه‌های درمانی بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی؟

برای هزینه‌های درمانی بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی؟

بیمه تکمیلی برای تکمیلی برخی از پوشش های درمانیست که معمولا تحت پوشش دفترچه های بیمه نمیباشد.

اما بیمه عمر هم دارای پوشش های بیمه ای که شامل یک سری از بیماری هایی ست که معمولا هزینه آنها بالاست و بیمه ها بخشی جزیی از آن را تقبل میکنند.مثال جراحی های قلب سکته قلبی و مغزی و ...و پوشش های از کار افتادگی و فوت و غرامت های آنها و بخش عمده سرمایه گذاری که توسط همان حق بیمه ایجاد و در نهایت در سن بازنشستگی قابل استفاده می باشد.

در بیمه های تکمیلی،بحث درمانی و مواردی که به درمان مربوط میشه هست، مانند اعمال جراحی، زایمان و نازایی، موارد پاراکلینیکی، لیزیک چشم و استفاده از آمبولانس‌ و....

در بیمه های عمر،پوشش هایی وجود داره که در بیمه های تکمیلی و یا تامین اجتماعی وجود نداره ،مانند غرامت های فوت،نقص عضو،هزینه های پزشکی بر اثر حادثه،غرامت امراض خاص،بیمه آتش سوزی منزل مسکونی،ازکارافتادگی(با سبک و سیاق متفاوت) و....

تفاوت بیمه عمر و بیمه تکمیلی

باید بدانید که بیمه عمر و بیمه تکمیلی دو بیمه کاملا جدا هستند که هر کدام برای اهداف مختلف و خدمات متفاوت ارائه  می‌شوند. برای اینکه بهتر متوجه تفاوت بیمه عمر و بیمه تکمیلی شویم لازم است که بدانیم هر کدام از این نوع بیمه ها به چه معناست. در ادامه به شرح بیمه عمر و بیمع تکمیلی می پردازیم.

بیمه درمان تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی فقط برای جبران هزینه‌های درمانی شما کاربرد دارد و به هیچ وجه شبیه به بیمه عمر نیست. یعنی حتی اگر شما در طول مدت بیمه‌نامه هیچ استفاده‌ای از بیمه تکمیلی خود نکرده باشید، حق بیمه شما از بین می‌رود و باید برای تمدید آن دوباره حق بیمه پرداخت کنید. در واقع داشتن بیمه تکمیلی هیچ سابقه‌ای را برای شما ایجاد نخواهد کرد.بیمه درمان تکمیلی به سه صورت زیر ارئه می شود:

بیمه درمان تکمیلی به صورت

  • یک ساله
  • شکل گروهی
  • خانوداگی و انفرادی

این بیمه در هر شرکت بیمه طرح‌های مختلفی دارد و پوشش‌ها و سقف تعهدات آن یکسان نیست. اما معمولا در بیمه‌های تکمیلی، هزینه‌های درمانی رایجی مثل جراحی، بستری، خدمات آزمایشگاهی، جراحی‌های سرپایی، زایمان، دارو، دندانپزشکی و … پوشش داده می‌شود.

پوشش‌های درمانی بیمه عمر

بسیاری از افراد با اینکه به خرید بیمه تکمیلی و بیمه عمر تمایل دارند، اما به دلیل محدودیت‌های مالی نمی‌توانند هر دو بیمه را خریداری کنید. به همین دلیل می‌خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که آیا می‌توان از بیمه‌های عمر برای پوشش‌های درمانی هم استفاده کرد؟

آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟

در بیمه عمر دو پوشش وجود دارد که مرتبط با هزینه‌های درمانی است: پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه و پوشش امراض خاص.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه در بیمه عمر

این پوشش یکی از پوشش‌های اضافی بیمه عمر است و شما می‌توانید در زمان خرید بیمه عمر آن را به بیمه‌نامه خود اضافه کنید. در این پوشش هزینه‌های درمانی که به علت وقوع حادثه (بدون عمد و دخالت بیمه گذار) ایجاد شده باشد، تا سقف مشخص آن پرداخت خواهد شد. در این پوشش حادثه شامل موارد زیر است:

غرق شدن

مسمومیت با گاز، اسید و موارد خورنده

ابتلا به بیماری‌های ویروسی یا باکتریایی

آسیب دیدن در زمان دفاع مشروع یا نجات اشخاص و اموال

حوادثی که در اثر سیل، زلزله و آتشفشان اتفاق می‌افتد، در بیشتر شرکت‌های بیمه پوشش داده نمی‌شود. اما به تازگی بعضی از شرکت‌ها مثل بیمه سامان، بیمه پاسارگاد و بیمه کارآفرین، در طرح‌های جدید خود، این حوادث را هم به عنوان یک پوشش اضافه در نظر گرفته‌اند و بیمه گذار می‌تواند آن را انتخاب کند.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه دوره انتظار ندارد و به محض شروع بیمه‌نامه این پوشش هم فعال می‌شود.

پوشش امراض خاص در بیمه عمر

در این پوشش هزینه درمان بیماری‌های خاص پرداخت می‌شود. منظور از بیماری‌های خاص در بیشتر شرکت‌های بیمه، پنج بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان است. البته نوع و تعداد بیماری‌های تحت پوشش در برخی از شرکت‌های بیمه متفاوت است که در جدول زیر اطلاعات آن را نشان داده‌ایم. همچنین تفاوت شرکت‌های بیمه در تعداد بیماری‌های تحت پوشش، مدت دوره انتظار و محدوده سنی در جدول زیر مقایسه شده است.

خرید بیمه عمر در گرگان . آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟

بیماری‌های تحت پوشش در بیمه تکمیلی

همانطور که توضیح دادیم بیماری‌های تحت پوشش در بیمه عمر، محدود‌تر است. اما در بیمه‌های تکمیلی به جز امراض خاص، هزینه‌های رایج درمانی مثل خدمات آزمایشگاهی، جراحی‌های سرپایی، زایمان، دارو، دندانپزشکی و … هم پوشش داده می‌شود.

ممکن است بعضی از نمایندگی‌های بیمه برای ترغیب شما به خرید بیمه عمر، مزیتی به عنوان کارت بیمه تکمیلی را عنوان کرده باشند. اما بهتر است بدانید که این کارت‌ها توسط شرکت بیمه مورد نظر شما صادر نمی‌شود و شرکت‌های بیمه هیچ مسئولیتی در قبال این کارت ندارند. کارت بیمه تکمیلی معمولا بر اساس توافق نمایندگی بیمه با یک شرکت خصوصی در حوزه خدمات درمانی ارائه می‌شود. از این کارت‌ها می‌توان فقط در تعداد محدودی از مراکز درمانی استفاده کرد، آن هم تا سقفی بسیار محدود و برای برخی از بیماری‌ها.

برای هزینه‌های درمانی بیمه عمر بخریم یا بیمه تکمیلی؟

در واقع می‌توان گفت که بیمه عمر جایگزینی برای بیمه درمان تکمیلی نیست و پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان و برای آسایش خیال خود، تحت پوشش هر دو بیمه قرار بگیرید.

اما اگر فقط امکان خرید یکی از این بیمه‌ها را دارید، بیمه عمر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. آن هم به دلیل کامل بودن پوشش امراض خاص.

درخواست صدور بیمه عمر پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه عمر را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه عمر را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه عمر تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه عمر، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمرکرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.
برچسب ها: صدور آنلاین بیمه عمر در گرگان صدور بیمه عمر در گرگان خرید آنلاین بیمه عمر در گرگان خرید آنلاین بیمه عمر خرید بیمه عمر در گرگان خرید بیمه عمر درخواست صدور بیمه عمر صدور انلاین بیمه عمر صدور آنلاین بیمه عمر پوشش‌های درمانی بیمه عمر بیمه عمر صدور بیمه عمر هزینه های پاراکلینیک بیمه عمر بیمه گر بیمه عمر پوشش درمانی بیمه عمر پاسارگاد در مورد بیماری های خاص پوشش درمانی بیمه عمر پاسارگاد آیا بیمه عمر هزینه های پاراکلینیکی را پرداخت می کند؟دیدگاه
دیدگاه شما :