آیا بیمه عمر هزینه های زایمان و فرزندآوری را پوشش می دهد ؟

28/اردیبهشت/1399 مقالات بدون دیدگاه

آیا بیمه عمر هزینه های زایمان و فرزندآوری را پوشش می دهد؟ یکی از شیرین ترین اتفاقات در زندگی هر فردی فرزند دار شدن است . وظیفه هر انسانی است که قبل از هر گونه اقدامی نسبت به فرزندآوری، به فکر هزینه‌ها و پرداخت مخارج زایمان باشد. هزینه زایمان با توجه به نوع بیمارستان، پزشک، نوع پوشش بیمه‌ای و نوع زایمان متفاوت است. افراد می‌توانند از بیمه پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی برای پوشش دادن مخارج زایمان استفاده کنند اما این نوع بیمه فقط درصد کمی از هزینه‌ها را جبران می‌کند . بیمه تکمیلی پوشش زایمان را تا بالاترین سقف ممکن ارایه می‌دهد اما این سقف در شرکت‌های مختلف متفاوت است.

آیا بیمه عمر هزینه های زایمان و فرزندآوری را پوشش می دهد؟

بیمه تکمیلی، تکمیل کننده هزینه‌های درمانی است و در کنار بیمه پایه، پوشش‌های درمانی ارایه می‌دهد. هزینه‌های درمانی بیمه‌شده ابتدا توسط بیمه پایه جبران می‌شود و برای هزینه‌های مازاد که بیمه پایه جوابگوی آن نیست می‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده کند.

هزینه زایمان شامل بستری، آزمایش و معاینه قبل از تولد می‌شود اگر همه‌ این هزینه‌ها را در 9 ماه بارداری حساب کنیم مبلغ قابل توجهی می‌شود که خانواده‌ها باید از جیب خود بپردازند. در صورتی که می‌توان با پرداخت مبلغ اندکی همه هزینه‌های اشاره شده را از طریق پوشش زایمان جبران کرد. تازه این هزینه‌ها در صورتی است که زوج‌ها مشکل جسمانی خاصی برای بارور شدن نداشته باشند یعنی در صورت مشاهده مشکل نازایی و ناباروری این هزینه‌ها بسیار بیشتر خواهد شد.

آیا بیمه عمر هزینه های زایمان و فرزندآوری را پوشش می دهد ؟

کدام بیمه تکمیلی پوشش بهتری برای زایمان دارد؟

خدمات درمانی در بیمه تکمیلی پاسارگاد با پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌شود. پوشش اصلی اساس بیمه تکمیلی پاسارگاد است که هزینه بستری و جراحی در بیمارستان‎ها، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس را پرداخت می‌کند. لازم است بدانید پوشش زایمان در بیمه تکمیلی به شکل یک بیمه نامه جداگانه صادر نمی‌شود.

زایمان یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است و برای تهیه این پوشش، لازم است حق بیمه اضافی پرداخت کنید و پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی را خریداری کنید. هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین در حال حاضر بین ۳ تا ۷ میلیون تومان است. پرداخت این مبلغ برای همه آسان نیست، اما بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی و انفرادی، زایمان را تحت پوشش قرار می‌دهند. 

شرایط پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه‌شدگان با خرید پوشش زایمان بیمه تکمیلی می‌توانند هزینه زایمان طبیعی و حتی سزارین را که هزینه بالایی دارد از شرکت بیمه دریافت کنند همچنین می‌توانند موارد زیر را نیز به پوشش‌های بیمه تکمیلی اضافه کنند.

  • پرداخت هزینه‌های زایمان به صورت طبیعی و سزارین در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی
  • پرداخت هزینه اعمال مربوط به ناباروری و نازایی
  • پرداخت هزینه ماموگرافی و سونوگرافی
  • پرداخت هزینه‌های درمان نازایی به روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
  • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

از مزیت‌های پوشش زایمان در بیمه تکمیلی جبران هزینه‌های ناباروری و نازایی است. این هزینه‌ها  فقط در صورت دریافت پوشش زایمان پرداخت می‌شود و حداکثر تا سقف تعهد زایمان و به صورت یک پوشش مستقل از آن ارایه جبران می‌شود.

آیا بیمه عمر هزینه های زایمان و فرزندآوری را پوشش می دهد ؟

دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان چیست؟

دوره انتظار از آن دسته از مفاهیم است که توجه به آن در بیمه تکمیلی و به ویژه برای دریافت پوشش زایمان اهمیت دارد. در واقع بدون توجه به این دوره و هر زمان که بخواهید نمی‌توانید از پوشش‌هایی که دارای دوره انتظار هستند استفاده کنید. دوره انتظار مدت زمانی است که شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده ندارد و باید این دوره سپری شود تا پوشش‌های بیمه‌نامه فعال شود.

بنابراین توجه به دوره انتظار باعث می‌شود در زمان مناسبی پوشش زایمان را تهیه کنند. پوشش زایمان دارای دوره انتظار بین 9 ماه تا یک سال است. 

درخواست صدوربیمه تکمیلی زایمان پاسارگارد

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی زایمان برای خود را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه زایمان را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه تاثیر گذار است؟ معمولاً افراد قبل از اقدام به خرید بیمه ، از چندین شرکت بیمه نرخ می‌گیرند که در بسیاری از موارد، کار دشوار و زمان‌بری است؛ شرکت هزار بیمه نماینده اقدام به فروش آنلاین بیمه عمر کرده است و تمامی اطلاعاتی که شما برای خرید هر بیمه ای نیاز دارید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می توانید برای خرید هر نوع بیمه ، اعمم از بیمه مسئولیت ، بیمه عمر، بیمه شخص ثالث ، بیمه باربری و ... از طریق شماره های 32358362 ، 09116367929 و یا از طریق سایت http://1000bimeh.ir با ما در ارتباط بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید .
 پس از اتمام روند خرید بیمه عمر ، بیمه‌نامه شما صادر شده و رایگان درب منزل شما ارسال خواهد شد.

 

 

برچسب ها: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان صدوربیمه تکمیلی زایمان پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان هزینه زایمان در بیمه عمر کدام بیمه تکمیلی پوشش بهتری برای زایمان دارد شرایط پوشش زایمان در بیمه تکمیلی پرداخت هزینه‌های زایمان به صورت طبیعی مزیت‌های پوشش زایمان در بیمه تکمیلی دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان دریافت پوشش زایمان بیمه عمر کدام شرکت ارزانترین بیمه زایمان را ارائه می‌دهد؟دیدگاه
دیدگاه شما :